Subiektywne Forum
telepatia - Wersja do druku

+- Subiektywne Forum (http://www.forum.subiektywny-blog.pl)
+-- Dział: Ogólnie (/forum-1.html)
+--- Dział: Paranormalne (/forum-6.html)
+--- Wątek: telepatia (/thread-24.html)

telepatia - Flychring - 01-28-2014 03:00 PM

wiele ludzi mówi o tym, że mają "telepatyczne" myśli, czyli w tym samym czasie na coś wpadli i to powiedzieli. ale czy ta telepatia to jest naprawdę, czy to tylko zbieg okoliczności, że pomyśli się z kimś o tym samym w tym samym czasie?

RE: telepatia - Conssi - 01-28-2014 03:26 PM

wydaje mi sie, że to raczej zbieg okoliczności. jak się z kimś przyjaźnisz, to wiadomo że ta osoba jest do ciebie podobna, ma podobne zainteresowania oraz lubi podobne rzeczy, więc w danej sytuacji łatwo jest wpaść na to samo. Prawdziwa telepatia to taka, gdzie dwie osoby są od siebie oddalone i pomimo tej odległości potrafią myśleć i robić te same rzeczy

RE: telepatia - Tidis - 02-10-2014 03:07 PM

podobno bliźniaki czują coś na wzór telepatii, a może to właśnie one mogłyby coś powiedzieć o telepatii. wydaje mi się, że bliźnięta właśnie odczuwają obecność swojego bliźniaka i myślą zazwyczaj o tym samym w tym samym czasie. w przypadku innych osób to chyba tylko przypadek, że myślą tak samo

RE: telepatia - Siecred - 02-19-2014 01:46 PM

a ja wierzę w telepatię. bez przyczyny ktoś tego nie wymyślił tylko po prostu zaobserwowano fakt i teraz próbuje się to wyjaśnić. na pewno bliźniacy potrafią porozumiewać się telepatycznie, a obce osoby....chyba nie mają na to szans